Протеіновий коктейль

Що краще: Гейнер чи Протеїн?

Спортивне харчування тільки в тому випадку буде дуже корисним, якщо знати склад харчових добавок, враховувати індивідуальні потреби. Розберемо, що краще гейнер або протеїн, як впливають білкові і білково-вуглеводні суміші на набір маси і процес схуднення.
Спортивне харчування тільки в тому випадку буде дуже корисним, якщо знати склад харчових добавок, враховувати індивідуальні потреби. Розберемо, що краще гейнер або протеїн, як впливають білкові і білково-вуглеводні суміші на набір маси і процес схуднення.

При посилених тренуваннях виникає необхідність в прийомі додаткових порцій вуглеводів, амінокислот і білків, які допомагають будувати м’язову тканину. Спортивне харчування тільки в тому випадку буде дуже корисним, якщо знати склад харчових добавок, враховувати індивідуальні потреби. Розберемо, що краще гейнер або протеїн, як впливають білкові і білково-вуглеводні суміші на набір маси і процес схуднення.

Відмінності протеїну і гейнера

Протеїн і гейнер відрізняються своїм складом, тому застосовують ці добавки під час занять спортом з різною метою.

Склад і призначення протеїну

Протеїнова добавка – це білковий продукт, вміст жирів і вуглеводів в них мінімальний. Протеїн допомагає підтримувати потрібну кількість амінокислот в м’язовій тканині і сприяє побудові м’язових волокон. Завдяки прийому такої добавки спортсмен добирає потрібну кількість чистих білків, завищення калорійності їжі не відбувається. Відмінний варіант для тих, кому складно заповнити добову потребу в білку зі звичайного раціону. Буде потрібно приймати їжу занадто часто, споживати дуже великі порції білкових продуктів, готувати страви за особливим рецептом.

  • Протеїн – білок в чистому вигляді, необхідний для росту м’язової маси. Зручний продукт, коли немає можливості щодня харчуватися низькокалорійною їжею з достатньою кількістю необхідних для росту м’язової тканини речовин.

Склад і призначення гейнера

Гейнери – білково-вуглеводні комплекси, в які входять жири, мінерали, вітаміни необхідні для збільшення м’язових обсягів. Деякі суміші можуть містити креатин, який грає важливу роль в енергопродукції і м’язових скороченнях. Добавки дозволяють в короткий термін набрати м’язову масу людям з прискореним метаболізмом, у яких є проблеми з ростом м’язової тканини через брак калорій. Приймають гейнери з урахуванням навантажень на тренуваннях і розрахунку добової калорійності.

  • Гейнер – це комплексна добавка, в яку входять білки, вуглеводи, жири, інші корисні речовини. Регулярний прийом гейнерів дозволяє істотно знизити обсяги споживаної їжі без шкоди калорійності.

Протеїн або гейнер: що вибрати?

Потрібний для формування м’язів білок можна заповнювати з овочів або дієтичного м’яса. При збільшених навантаженнях отримати необхідну норму білку виключно продуктами важко. Ще складніше в цьому відношенні вегетаріанцям і веганам. Вирішити проблему допомагає спортивне харчування. Так що ж краще для набору маси гейнер або протеїн? Щоб відповісти на це питання, треба враховувати такі фактори:

  • Спосіб і можливості організації режиму харчування. Якщо при посилених тренуваннях щоденний раціон убогий, містить малу кількість білків і вуглеводів, ефективніше покажуть себе грамотно підібрані за складом гейнери.
  • Конструкція тіла людини. Схильним до худорлявості ектоморфам якісні гейнери не зіпсують фігуру. Схильні до ожиріння ендоморфи ризикують набрати зайві кілограми при прийомі додаткових вуглеводів. Зберегти рельєфність м’язів мезоморфам допоможуть добавки з рівним співвідношенням протеїнів і вуглеводів.
  • Мета тренування. Гейнери можуть нашкодити тим, хто займається спортом для схуднення. У таких людей зазвичай природна схильність до повноти вони отримують потрібну кількість вуглеводів зі звичайної їжі. Для підвищення ефективності тренувань їм краще вводити в раціон протеїнові добавки.

Протеїн і гейнер з однаковим успіхом засвоюються організмом. Щоб домогтися найкращого ефекту, дотримати правильну пропорцію, добавки можна змішувати. Однак саме по собі спортивне харчування без тренувань і посилених навантажень не формує м’язової маси. Це заповнення необхідних організму речовин, яких у спортсмена немає можливості отримати зі звичайного раціону.

гейнер

Поради новачку

Можна обійтися і без добавок, якщо дотримуватися здорового і збалансованого харчування, Щоб прийти до такого способу життя, доведеться запастися терпінням, навчитися робити розрахунки, вибирати продукти зі знанням їх точного складу і калорійності. Уникнути таких проблем допоможе спортивне харчування.

Якщо початківець спортсмен вагається з вибором гейнеру або протеїну, можна скористатися наступними рекомендаціями:

  • Коли тренування інтенсивні, обмін речовин швидкий, ефективно покаже себе гейнер з високим відсотковим вмістом вуглеводів. М’язи будуть повноцінно відновлюватися і набирати масу.
  • При недостатньому фізичному навантаженні, не регулярних походах в спортзал, схильності до ожиріння, краще зупинитися на протеїновому коктейлі. Є ризик, що додаткові вуглеводи не встигнуть повністю перетворитися в енергію і трансформуються в підшкірний жир.

Новачкам в спорті треба враховувати, що одна порція гейнеру прирівнюється до повноцінного прийому їжі. Так як на початковому етапі тренувань зазвичай метою є скидання зайвих кілограмів, краще поки зупинитися на протеїнах. Вони допоможуть швидко відновитися після тренування, сприятимуть поліпшенню метаболізму.

Рекомендації щодо застосування

Прийом протеїну незадовго до початку тренувального процесу дозволяє м’язовим волокнам якісніше відновлюватися і краще рости. Гейнери ефективно вирішують проблему неконтрольованого споживання швидких вуглеводів.

Добавки відмінно працюють в тандемі:

  • суміші з підвищеним вмістом білка або чистий протеїн краще приймати за 2 години до початку тренування;
  • білкові суміші з вуглеводами, вітамінами і мінералами найбільш ефективно показують себе після посиленого фізичного навантаження, так як сприяють швидкому відновленню організму.

Якщо перед сном розігрався апетит, можна випити порцію протеїнового коктейлю. За рахунок білку, який поступив в організм, вночі в організмі будуть відбуватися процеси відновлення.

Тепер ви знаєте, що таке гейнер і що таке протеїн і зможете підібрати добавку, виходячи зі своїх цілей і особливостей організму.