Застой ваги при похуданні

Чому росте вага при похуданні?

Людський організм являє собою складну систему взаємозв'язків. Якщо зростає вага при схудненні, не варто панікувати, а проаналізувати причини, вжити заходів.
Людський організм являє собою складну систему взаємозв'язків. Якщо зростає вага при схудненні, не варто панікувати, а проаналізувати причини, вжити заходів.

Зменшення жирової маси після переходу на дієту супроводжується складними біохімічними процесами. Не завжди це призводить до швидкого результату. Людський організм являє собою складну систему взаємозв’язків. Якщо зростає вага при схудненні, не варто панікувати, а проаналізувати причини, вжити заходів.

Зростає вага при схудненні: що це значить?

У перші тижні схуднення шкала ваг радує частіше. Зменшуються набряки, виводиться зайва рідина. Згодом зменшення маси тіла відбувається повільніше. Нормальним є показник 5% скинутої ваги в місяць від початкового показника. Це означає, що схуднення не приносить шкоди здоров’ю.

Чим повніша людина спочатку, тим худне швидше. Процес схуднення відбувається не лінійно, а стрибкоподібно. Періодичні коливання в бік зростання при схудненні – нормальне явище, панікувати не варто. Але іноді набір ваги відбувається занадто стрімко, із завидною постійністю. Розберемо основні причини.

Різке збільшення фізичного навантаження

Збільшення ваги при дієті не завжди відбувається за рахунок зростання жирової маси. Якщо раніше спортом не займалися, різко збільшили кількість тренувань, м’язи від навантаження набрякають. Це відповідь на питання, чому зростає вага при дієті. Не плутайте набряки м’язів зі стабільним зростанням м’язової маси.

  • Від тренувань відмовлятися не треба, через 2-3 тижні організм перебудується, набряки спадуть, шкала ваг поповзе вниз.

Солені продукти в раціоні

Дієта при схудненні передбачає зменшення в раціоні продуктів, що містять швидкі вуглеводи. Людина, яка звикла влаштовувати часті перекуси цукерками, солодким чаєм, печивом, прагне замінити солодощі соленою чи гострою їжею. Не завжди такі продукти корисні. Консерви, солона риба, ковбаси, будь-який фаст фуд містять збільшену кількість солі, яка утримує рідину в організмі. Це прямий шлях до збільшення ваги при схудненні.

  • Замініть чіпси, солоний арахіс на зелені яблука, користі організму буде значно більше. Овочеві соки робіть самостійно, не додаючи сіль.

Затримка рідини через алкоголь

За аналогією з солоними продуктами, алкогольні напої мають властивість затримувати рідину в організмі. Якщо на вечірці з друзями ви виключили жирні страви, солодощі, але вживали алкоголь, стрілка вагів в найближчі три доби покаже збільшену вагу.

  • Не хочете засмучуватися, що росте вага при схудненні, не вживайте алкоголь. Або не ставайте на ваги після вечірки.

Нестача води

Щоб організм правильно функціонував, потрібна вода в достатній кількості. Необхідний обсяг води залежить від маси тіла, фізичного навантаження, індивідуальних особливостей, об’єктивних умов. В середньому, належить випивати 1,5-2 літра чистої води на добу. Якщо менше, сповільниться метаболізм, з’являться набряки, постане питання, чому зростає вага при дієті. Недостатнє споживання води, зневоднення організму – поганий супутник на шляху до схуднення.

  • Необхідно стежити, щоб організм отримував достатню кількість питної води. Кава, чай, соки, газовані, солодкі напої не замінюють чисту воду.
Скільки пити води

Неправильний підрахунок калорій

Правильне харчування – не гарантія схуднення. Збалансований раціон допомагає поліпшити метаболізм, налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, усунути проблеми зі здоров’ям. Якщо обсяги спожитої їжі залишилися високими, схуднути не вийде.

  • Навчіться рахувати калорії, контролювати обсяги з’їденої їжі. Тільки так можна уникнути збільшення ваги при схудненні.

Запущена програма «на виживання»

Переїдати і недоїдати в процесі схуднення однаково шкідливо. Постійне відчуття голоду, недоотримання потрібної кількості поживних речовин поставить організм в стресовий стан. Відповідна реакція – уповільнення метаболізму, відкладання «запасів» про запас, збільшення ваги при дієті.

Дієтологи не рекомендують опускати поріг 1200-1300 калорій в день. Можна влаштовувати розвантажувальні дні 1-2 рази на тиждень, не забувати про дні, коли можна себе побалуватися «смаколиками». При нормальному фізичному навантаженні улюблене тістечко раз на тиждень не спровокує зростання ваги при схудненні.

  • Не заводьте програму «на виживання». Організм почне збирати жир навіть при мінімальному вживанні їжі.

Чисто жіноча причина

Вага жінок сильно залежить від змін гормонального фону, пов’язаних з місячним фізіологічним циклом. У ці дні в організмі затримується рідина, що може привести до тимчасового збільшення ваги на 1-2 кілограми. Набагато важливіше звернути увагу на іншу причину збільшення маси тіла в цей період – різке підвищення апетиту.

  • Необхідно контролювати апетит і не панікувати, коли шкала ваг злітає вгору з природних причин.

Незбалансоване харчування

Процес схуднення супроводжується підвищеними фізичними навантаженнями. Для нормальної життєдіяльності організму потрібне збалансоване харчування. Це не менш важливо ніж підрахунок калорій. Тому до складу спортивного харчування входить достатня кількість білків, жирів, вуглеводів. Якщо чогось не вистачає, організм негайно реагує. Підвищена кількість швидких вуглеводів призводить до порушення балансу цукру в крові. Недолік білків неминуче призводить до набряків, порушення обміну речовин. Жири допомагають швидко насититися, регулюють апетит. Недолік хоча б одного з елементів в харчуванні призводить до постійного відчуття голоду, нервозності, відкладання запасів «про запас».

  • Треба стежити за правильним співвідношенням білків, жирів, вуглеводів в раціоні, знати норму БЖВ.

Проблеми зі здоров’ям

Перш ніж починати програму схуднення, обстежтеся на наявність хронічних захворювань. Це допоможе визначити можливі причини набору ваги, скласти правильну дієту при схудненні. Фізичне навантаження не повинне бути на шкоду організму. Проблеми в роботі нирок, серця провокують набряки, не дають розігнати метаболізм. Харчування правильне, калорії рахуються, норму БЖВ дотримується, спосіб життя активний, але маса тіла зростає, з’явилися набряки? Зверніться до лікаря, здайте аналізи. Велика ймовірність збою роботи життєво важливих органів.

  • У процесі схуднення стежте за станом здоров’я. Інакше будь-які додаткові зусилля, спрямовані на коригування фігури, принесуть шкоду.

Підсумки

Не завжди зростання ваги при схудненні пов’язане з тим, що ви робите щось не так. Сумніваєтеся, що все робите правильно, зверніться до фахівця. Він допоможе на професійному рівні розібратися з причинами зростання ваги. Організм може по-різному реагувати на зміни способу життя і звичного раціону. Їжа повинна приносити задоволення, обмеження раціону не повинні ставати джерелом стресу. Навіть якщо вийде скинути кілька кілограмів, вони повернуться, коли дієта закінчиться. Усвідомлене правильне харчування стане гарантією стабільного схуднення без повернень до минулого.

Зважуйтеся 1 раз в тиждень. Харчуйтеся правильно, рахуйте калорії, займайтеся фізичною активністю, стежте за здоров’ям. Результат обов’язково порадує!