протеіновий порошок

Що таке гейнери і для чого вони потрібні?

Харчова промисловість пропонує різні типи концентрованих поживних сумішей, які допомагають досягти бажаного результату спортсменам. До числа таких продуктів відносяться гейнери. Щоб така суміш стала ефективним помічником і не завдала шкоди організму, слід знати, що таке гейнер і для чого він потрібен.
Харчова промисловість пропонує різні типи концентрованих поживних сумішей, які допомагають досягти бажаного результату спортсменам. До числа таких продуктів відносяться гейнери. Щоб така суміш стала ефективним помічником і не завдала шкоди організму, слід знати, що таке гейнер і для чого він потрібен.

Харчова промисловість пропонує різні типи концентрованих поживних сумішей, які допомагають досягти бажаного результату спортсменам. До числа таких продуктів відносяться гейнери. Щоб така суміш стала ефективним помічником і не завдала шкоди організму, слід знати, що таке гейнер і для чого він потрібен.

Що таке гейнер?

Гейнер – сухий концентрат, що включає велику кількість вуглеводів з додаванням чистого білка. Іноді продукт збагачується додатково вітамінами, кератином, пептидами. Якісний продукт зіграє роль ідеального джерела енергії під час посилених тренувань, необхідного для підтримки рівня глікогену.

Висококалорійна білково-вуглеводна суміш забезпечує необхідною кількістю амінокислот, вуглеводів, мікроелементів і жирів, без яких впоратися з високими фізичними навантаженнями дуже складно. Завдяки цьому винаходу спортсмену не потрібно навантажувати шлунок великою кількістю продуктів, що містять життєво важливі поживні елементи.

Деякі види гейнерів можуть поповнити організм бодібілдера 1000 калорій.

Скільки білку в гейнері?

Обсяг білка в гейнері становить 20-30%. Продукт з меншою кількістю протеїну допоможе наростити НЕ м’язи, а жировий прошарок. В якісний продукт виробники включають сироватково-казеїн-яєчний або сироватковий білок. Соєвий протеїн закриє білкове вікно, але за складом корисних амінокислот сильно відстає від іншої сировини.

гейнер

Різниця між протеїном і геймером

Слід розуміти, що таке протеїн і що таке гейнер і яка між ними відмінність:

Протеїнова суміш заснована виключно на білковому концентраті. Вуглеводи, мікроелементи, вітаміни, мінерали, жири, можуть бути присутніми в деяких видах протеїнів в мізерних обсягах. Дану інформацію обов’язково вказує виробник. Протеїн допомагає набрати м’язову масу, підходить він і для схуднення.

Виробництво гейнера базується на вуглеводах. До складу порошку додано малу кількість білку. Частина протеїну бере участь в процесі переробки організмом вуглеводів, виступаючи стабілізатором обмінних процесів друга частина служить для заповнення білкового запасу. Таке спортивне харчування рекомендовано людям, які не прагнуть схуднути і не схильні до швидкого набору ваги.

При прийомі протеїнової добавки до раціону спортсмена доводиться вводити велику кількість бананів та інших солодких фруктів, щоб закрити після посиленого тренування вуглеводну недостатність. Концентрат вирішує відразу два питання, заповнюючи вуглеводний і білковий баланс.

Для чого потрібен Гейнер?

У англомовних людей «gain» використовується для позначення зросту, збільшення, або як дієслово «набирати». Це і є відповідь на питання, що таке гейнер: білково-вуглеводний концентрат допомагає при наборі маси при регулярному прийомі суміші.

Що дає гейнер спортсмену:

 • заповнює запаси «палива» для бодібілдера – глікогену;
 • прибирає недолік калорій при недоліку харчування;
 • закриває білково-вуглеводний дефіцит після фізичних навантажень, посилених тренувань;
 • покращує метаболізм.

Особливо важливий білково-вуглеводний концентран людям, які через напружений режиму дня не в змозі регулярно щільно і правильно харчуватися.

Кому потрібен Гейнер?

На гейнери слід звернути увагу в таких ситуаціях:

 • При ектоморфній статурі в процесі фізичних навантажень згоряють всі калорії. Прийом великої кількості вуглеводів допоможе наростити м’язи. Єктоморфам підходить майже будь-який вид гейнера, вони не схильні до набору жирового прошарку, і побічні ефекти від спортивного харчування мінімальні.
 • Згідно зі статистикою, четверта частина людей, які регулярно відвідують спортивний зал, через особливості метаболізму і антропорметричні дані відносяться до категорії хардгейнерів. Для них більш природно стати легкоатлетами, а не бодібілдерами. Прийом добавок з вуглеводами допоможе скорегувати фізичні можливості і добитися поставленої мети.
 • Кроссфітери під час тренувань витрачають величезну кількість енергії. Гейнер виступає в даному випадку як профілактичний засіб проти рабдоміліозу. Дозування розраховують згідно навантажень.
 • Пауерлифтерам для тренувань важливо збільшити обсяг вуглеводів в раціоні. Легким і зручним джерелом енергії стане готова білково-вуглеводна суміш.

Білково-вуглеводний продукт виступить заміною повноцінному прийому їжі спортсмену з напруженим графіком дня. Іноді це є єдино оптимальним методом вирішення проблеми неповноцінного харчування.

протеіновий порошок

Користь і шкода

Користь буде отримана тільки від якісної суміші, при правильно розрахованому дозуванні прийому.

Полягає вона в наступному

 • збільшення швидкості набору м’язової маси;
 • поліпшена засвоюваність креатину, якщо він приймається паралельно;
 • наповнення організму силою і енергією;
 • моментальне відновлення сил після навантажень.

Коктейль нескладно робити в будь-якому місці, в будь-який час, головне, мати при собі пляшечку з чистою водою. У протеїнового коктейлю менше протипоказань, ніж у гейнера, безконтрольне застосування яких принесе небажані побічні ефекти:

 • У людей зі зниженою швидкістю обміну речовин призведе до зайвої ваги.
 • Мальтоза в складі порошку здатна змінити артеріальний тиск в сторону його стійкого збільшення, привести до різкого небезпечного викиду інсуліну.
 • Креатин в складі суміші може порушити водно-сольовий баланс, призвести до судом при фізичній напрузі.
 • Перевищення дози вітамінізованих і мінералізованих гейнерів може викликати гіпервітаміноз, прискориться утворення каменів в нирках.
 • Люди з найменшими порушеннями інсулінового вироблення можуть приймати склади, засновані на складних вуглеводах тільки після консультації з лікарем.
 • Дешеві суміші можуть містити неякісний білок.

Індивідуальна непереносимість складових проявляється при ряді захворювань шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, обміну речовин. Особливо важливо контролювати рівень цукру в крові.

Побічні ефекти проявляються в основному, від дешевих препаратів, істотному перевищенні рекомендованої дози.

Види гейнерів

Всі види гейнерів можна розділити на дві великі групи, які розрізняються швидкістю вивільнення глюкози:

 • Склади на основі швидких вуглеводів, які містять декстрозу, мальтодекстрин. Їх глікемічний індекс наближений чи аналогічний до цукру. Показаний людям, які насилу набирають вагу. При схильності до ожиріння протипоказаний.
 • Добавки з низьким / середнім глікемічним індексом, засновані на повільних вуглеводах допомагають набрати якісну м’язову масу, обійтися без жирових складок.

За складом розрізняють вітамінно-мінеральні, високобілкові, високовуглеводисті види гейнерів, а так само з добавкою компонентів, що змінюють гормональний фон природним шляхом.

Який гейнер краще для набору ваги?

Вирішити, який гейнер краще для набору ваги можна, якщо ретельно вивчити склад продукту. Для швидкого набору м’язової маси потрібен високоуглеводистий гейнер. Добавка допоможе різко збільшити калорійність і наростити м’язову масу навіть спортсменам, близьким до фізики ектоморфа, коли швидкий обмін перешкоджає росту.

Продукт з включенням повільних вуглеводів коштує дорожче, так як має більш складну структуру і збільшену поживну цінність.

Протеіновий коктейль

Як обрати?

При виборі хорошого гейнера важливо звернути увагу на наступні моменти:

 • Кількість білку повинно бути наближене до 30% або більше. Якщо протеїну менше 15%, високий ризик набрати більше жиру. Чим частіше тренування, тим більше білку потрібно вживати.
 • Кращим джерелом білка є сироватковий або мультикомпонентний протеїн. Соєвий знижує ефект від продукту. Чим різноманітніше джерело білка, тим суміш ефективніше себе показує.
 • Кількість цукру характеризує якість продукту. Чим менше тим краще. Дешеві склади включають 35% цукру. Деякі виробники не пишуть на етикетці про його наявность. Після вживання такої суміші можуть виникнути метеоризм, сухість у роті, спрага, інші неприємні симптоми.
 • Ензими допоможуть засвоювати живильні речовини, що не обтяжуючи травний тракт, знімають ймовірність здуття живота.
 • Наявність вітамінів і мінералів, креатину, омега-жирів в спортивному харчуванні вітається, це зніме питання приймати їх додатково. Комплексні суміші показують себе більш функціонально.

Легше впоратися з вибором, якщо сконцентрувати увагу на якості білка, наявності травних ферментів, різноманітності вітамінів і мінералів.

Як приймати?

Чим менше важить спортсмен, тим менша кількість білково-вуглеводної добавки знадобиться. Середня добова порція становить 200 грам. Конкретне дозування вираховується виходячи з маси тіла, повноцінності харчування, калорійності і складу гейнера, інтенсивності тренувань. Враховується, для чого вживається продукт. Для набору маси потрібно більше, для швидкого відновлення сил – менше.

Необхідну порцію суміші розбавляють трохи теплим молоком, кефіром, несолодким соком, питною водою. Не можна заливати окропом, білок згорнеться. У дуже холодній воді крупинки суміші не розчиняються повністю.

Вживати гейнер можна щодня, але не зловживаючи. При стандартній схемі прийому добова порція ділиться на 2 частини. Одна частина випивається в якості другого сніданку, друга – після закінчення тренування.

Що буде, якщо пити гейнер без тренувань?

Багатьох хвилює, що буде, якщо пити гейнер і не тренуватись? При сильній худощавості нічого страшного не трапиться, людина швидко набере вагу. Перед тим, як приймати гейнер, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб з’ясувати причину схуднення і можливі протипоказання. Це серйозна добавка, яка змінює метаболізм і розроблена спеціально як частина спортивного харчування. Тому рішення про вживання білково-вуглеводної суміші повинно мати за собою серйозну основу.