Молоко для сну

Чи допомагає молоко заснути?

Щоб упоратися з безсонням, люди приймають увечері теплу ванну, п'ють трав'яний чай, медитують. У деяких може виникнути питання: чи допомагає молоко заснути?
Щоб упоратися з безсонням, люди приймають увечері теплу ванну, п'ють трав'яний чай, медитують. У деяких може виникнути питання: чи допомагає молоко заснути?

Багато людей періодично стикаються з безсонням. Зазвичай вона виникає на тлі сильних переживань, які можуть бути як позитивними, так і негативними. Проблеми зі сном бувають тимчасовими та постійними. Щоб упоратися з безсонням, люди приймають увечері теплу ванну, п’ють трав’яний чай, медитують. У деяких може виникнути питання: чи допомагає молоко заснути? Варто докладніше розглянути питання, як цей продукт діє на організм та безпосередньо на сон.

Склад молока

Коров’яче молоко багате на корисні речовини. У ньому міститься понад 20 різновидів вітамінів, усі вони корисні для організму людини.

Склад:

 • ретинол;
 • вітамін А;
 • тіамін;
 • холін;
 • ніацин;
 • пантотенова кислота;
 • триптофан;
 • казеїн;
 • фолат;
 • піридоксин;
 • аскорбінова кислота;
 • біотин;
 • нікотинова кислота;
 • кобаламін і т.д.

Енергетична цінність продукту залежить від показника жирності. Наприклад, якщо він 2,5%, то у 100 г продукту буде 52 кілокалорії. Домашнє молоко містить близько 62-72 ккал за 100 г.

Продукт корисний для здоров’я людей, оскільки насичує організм багатьма вітамінами та мікроелементами. Деякі люди п’ють молоко від безсоння і відзначають, що воно справді заспокоює нервову систему, розслаблює та допомагає поринути у світ Морфея.

Молоко для сну

Які компоненти допомагають заснути?

Молоко сприяє швидкому засинанню на молекулярному рівні. У складі міститься триптофан – незамінна амінокислота, яку організм людини не здатний виробляти самостійно. Ця речовина має надходити з продуктів харчування. Триптофан міститься не тільки в молоці, а й у рибі, арахісі, яйцях та інших продуктах. Організм трансформують амінокислоту в хімічний серотонін, а він перетворюється на мелатонін – гормон сну.

Враховуючи цей факт, молоко допомагає заснути вночі, але вдень не викликає слабкість, млявість. Це легко пояснити. Щоб триптофан викликав денну сонливість, потрібно вживати велику кількість продуктів, що містять амінокислоту.

У молоці також міститься казеїн білок. Він після переробки перетворюється на гідролізат казеїну – сильне снодійне. У молоці присутні пептиди YPVEPF, вони допомагають поринути у сон на 25% швидше. Цей продукт добре допомагає боротися з безсонням, тому можна використовувати його на ніч.

Молоко для сну: Результати досліджень

Вчені провели дослідження, під час яких було доведено, що молоко впливає сон. Вони поділилися результатами із людьми. Дослідження на мишах провели вчені-дієтологи з Південно-китайського технологічного університету. Лінь Чжен і Мумінг Чжао довели, що в молоці є різні речовини, що покращують сон. Результати дослідження були опубліковані у «Журналі сільськогосподарської та харчової хімії».

Вчені-дієтологи заявили, що триптичний гідролізат казеїну покращує сон у мишей. Речовина впливає на рецептор у мозку, допомагає придушити нервові сигнали. Гідролізат казеїну допомагає швидко та міцно заснути.

У журналі було наведено точні результати досліджень. Виявилося, що 25% мишей стали засипати швидше, а тривалість сну збільшилася на 400%. На людей казеїн діє так само.

Клінічний психолог Майкл Бреус також вивчав снодійні продукти. Він зазначив, що саме тепле молоко допомагає перед сном заспокоїтися та набути душевної рівноваги. Одна з причин – це те, що цей ритуал нагадує про близьку людину, яка у дитинстві давала на ніч тепле молоко. Спогади про нього допомагають розслабитися та забути про проблеми.

Як ще діє тепле молоко на організм та сон

Нерідко у людей виникає питання: чи допомагає тепле молоко заснути? Як уже говорилося вище, склянка цього продукту на ніч допомагає заспокоїтись, оскільки викликає приємні асоціації з дитинством. Є й інше пояснення тому, чому після вживання цього продукту людина починає почуватися краще.

Лінь Чжен вважає, що теплий напій допомагає підвищити температуру тіла. Це стимулює кровообіг, заспокоює нервову систему. При цьому всі хімічні сполуки, присутні у молоці, працюватимуть як у холодному напої.

Варто пам’ятати про протипоказання, за наявності яких краще відмовитися від продукту. Не слід пити молоко на ніч за наявності гепатиту та інших хвороб печінки. Також доведеться відмовитися від препарату, якщо є серйозні серцево-судинні патології. Бажано не зловживати цим продуктом жінкам. Вчені вважають, що 2-3 чашки молока на день підвищують ймовірність розвитку раку молочних залоз.

Чоловікам немає сенсу відмовлятися від напою, якщо відсутні протипоказання. Можна випити молоко увечері, щоб швидше поринути у сон.

Молоко від безсоння

5 інших продуктів, що допомагають заснути

Існують інші продукти для сну, які сприятливо діють на організм людини. Вони також сприяють розслабленню організму, зняття нервової напруги.

Які продукти допоможуть заснути:

 • Ромашковий чай. У ньому є природні седативні речовини, наприклад, апігенін. Він заспокоює нерви, полегшує біль та покращує роботу печінки.
 • Мед. Він багатий на орексин, тому знімає напругу, позбавляє від почуття тривоги. У продукті також містяться інші корисні речовини, наприклад, калій, залізо, мідь, фосфор.
 • Вівсяна каша. У ній поєднуються білки та вуглеводи, які активують вироблення гормону щастя. Він трансформується у мелатонін, який сприяє швидкому засинанню.
 • Вишневий сік. Він теж багатий на мелатонін. Цей продукт має протисудомну та заспокійливу дію.
 • Банани. Вважаються джерелом триптофану, який перетворюється на серотонін та меланін. У складі бананів є фосфор, що заспокоює нервову систему. Магній та калій розслаблюють м’язи, сприяють швидкому засипанню.

Щоб швидко заснути, рекомендується відмовитись у другій половині дня від кофеїну, а за годину до сну вимкнути електронні пристрої, що випромінюють синє світло (смартфон, комп’ютер). У разі виникнення серйозних проблем зі сном рекомендується звернутися до лікаря, щоб він призначив снодійні.