Як зробити скріншот на компютері

Як зробити скрін на комп’ютері

Якщо потрібно сфотографувати екран у чудовій якості, потрібно використовувати різні вбудовані інструменти або певні програми. Обов'язково слід дізнатися, як зробити скріншот на персональному комп'ютері різними способами.
Якщо потрібно сфотографувати екран у чудовій якості, потрібно використовувати різні вбудовані інструменти або певні програми. Обов'язково слід дізнатися, як зробити скріншот на персональному комп'ютері різними способами.

Скріншот – цікава опція для багатьох людей. Можна зробити скрін дисплея будь-якої миті. Якщо потрібний скріншот екрана, необхідно дізнатися, як правильно його зробити. Скрін потрібний багатьом людям для різних цілей. Якщо потрібно сфотографувати екран у чудовій якості, потрібно використовувати різні вбудовані інструменти або певні програми. Обов’язково слід дізнатися, як зробити скріншот на персональному комп’ютері різними способами.

Як зробити скріншот на ПК: гарячі клавіші

Будь-яка людина зможе самостійно налаштувати гарячі клавіші, щоб вийшло робити скрін екрану.

Існують такі поєднання:

 • Win/Fn+PrtScr. Даний метод є найпростішим і найлегшим. Спосіб підійде тим людям, хто використовує програми. Фотографію буде збережено в папці під назвою «Зображення» або «Знімки екрана».
 • PrtSc + Paint. На клавіатурі знаходиться кнопка, яка називається Print Screen, вона зніматиме екран. Ця функція не зможе відкрити програму, в якій вдасться редагувати фотографію. Система не буде зберігати скріншот, оскільки вона лише копіює його в буфер обміну. Потрібно перейти в Paint і натиснути клавішу «Вставити». За бажання можна поєднувати клавіші – “Ctrl + V”.
 • Alt+PrtScr. Ця комбінація дозволить сфотографувати активне вікно та скопіювати фотографію в буфер обміну. Вам залишиться тільки завантажити та поставити на ПК графічний редактор. Через нього вдасться зберегти зображення.

Необов’язково використовувати різні програми, адже можна скористатися інструментами Віндовс. Такий варіант підійде тим людям, яким не потрібно обробляти знімки, а потрібно зафіксувати всю область екрана. Тепер кожна людина знає, як зробити скріншот на комп’ютері за допомогою гарячих клавіш.

Як зробити скрін на Windows

Найлегше зробити скріншот стандартними засобами Windows. Обов’язково потрібно дізнатися, як зробити скрін на комп’ютері на Windows ХР, 7, 8, 10, 11.

Як зробити скрін на Windows XP

Зробити скрін на Windows ХР дуже просто. Для того, щоб зберегти фотографію, необхідно завантажити та встановити графічний редактор.

Існують такі кроки, як зробити скріншот:

 • Спочатку потрібно відчинити вікно, яке потрібно захопити. Виберіть кілька клавіш Alt+ Print Screen. Клавіша PrtScr знаходиться на клавіатурі.
 • Потім потрібно перейти до будь-якого фоторедактора. Можна скачати та завантажити Paint. Зверху меню слід натиснути “Правка” та “Вставити”.
 • Потрібно натиснути на «Файл» та експортувати картинку.

Розробники не змогли зробити для Віндовс ХР хороші програми, щоб робити скріншоти на персональному комп’ютері.

Як зробити скрін на Windows 7

Можна застосувати вбудовану програму під назвою Ножиці. Програма дає можливість зняти виділену область або цілий екран.

Як зробити скріншот на комп’ютері Windows 7:

 • Потрібно знайти та зайти до програми «Ножиці». Потрібно натиснути на “Пуск” і набрати слово “Ножиці” в пошуковому рядку.
 • Слід навести курсором на стрілочку, яка знаходиться поряд із «Створити». Потім потрібно вибрати розділ «Довільна форма», «Прямокутник» або «Вага екрана».
 • Залишиться натиснути на «Зберегти як…» і вибрати папку, в яку хочеться зберегти зображення.

Найкраще використовувати програму «Ножиці», оскільки вона вважається найкращою та доступною. Саме у версії ОС Віндовс 7 люди вважають за краще користуватися додатком «Ножиці».

Як зробити скрін на Windows 8

Щоб легко зберегти картинку у Віндовсі 8 доведеться використовувати мишку та клавіатуру.

Як зробити скрін:

 • Для того, щоб сфотографувати всю робочу зону, необхідно поєднувати певні клавіші. Потрібно затиснути Windows + Print Screen. Зробить знімок всього дисплея. Фотографія збережеться автоматично, її можна буде знайти у папці під назвою «Знімки екрана».
 • Файл, який було збережено, матиме розширення JPEG.

Можна використовувати програму Ножиці. Програма доступна в ОС Віндовс 8. Програма на різних операційних системах виглядає по-різному, але всі функції однакові.

Як зробити скрін на windows 10

ОС Віндовс 10 має набагато більше функціональних можливостей у створенні екранних зображень. Вдасться зробити скрін, якщо користувач поєднуватиме дві клавіші Windows + Print.

Знімок можна зробити так:

 • Спочатку потрібно буде відкрити «Пуск».
 • Потім слід знайти розділ “Всі програми”.
 • Далі потрібно відкрити пункт «Стандартні» та вибрати програму «Ножиці».

Зберігати зображення слід правою кнопкою миші на панелі завдань. Як тільки програма запуститься, необхідно активувати закладку Створити. Потім потрібно лівою кнопкою миші виділити ту зону на екрані, яку потрібно сфотографувати. Коли буде зроблено зображення, його потрібно зберегти. Тепер ви дізналися, як зробити скріншот на комп’ютері Windows 10.

Як зробити скрін на Windows 11

Якщо комп’ютер був оновлений до Windows 11, необхідно дізнатися, як робити скріншот. Існує багато різних методик. Найбільш перевіреним та надійним варіантом є використання клавіші Print Screen. Якщо затиснути цю клавішу, буде сфотографовано всю виділену область, а картинка відправиться в буфер обміну. Знятий кадр доведеться вставити в Paint, щоб його відредагувати. Для того щоб вдалося вставити зображення, необхідно використовувати кнопки Ctrl+V.

Як зробити скрін на Mac OS

Є різні комбінації клавіш, які можна використовувати для створення скріншотів на mac OS. Слід з ними ознайомитися, щоб потім використати один із варіантів. Тоді буде зрозуміліше, як зробити скрін екрану на комп’ютері.

Гарячі клавіші:

 • Command + Shift + 3. Якщо використати цю комбінацію, вдасться створити скріншот всього екрана. Він буде у форматі .png, шукати його слід на робочому столі.
 • Command + Shift + 4. Якщо натиснути цю комбінацію, то курсор миші перетвориться на приціл з координатами. Після цього необхідно буде виділити певну область на екрані, яку хочеться відобразити. Завдяки цьому вдасться зробити скрін конкретної частини екрана, а потім зберегти його на робочому столі.
 • Command + Shift + 4 та пробіл. З цього моменту курсор перетвориться на піктограму камери. Знадобиться навести курсор на одне з вікон, воно підсвічуватиметься синім. Потім потрібно клікнути мишею. Це дозволить зробити скрін окремого вікна, а потім зберегти фотографію на комп’ютері.

Це найпростіші способи зробити скрини, і ними за потреби можна буде скористатися. Якщо ці комбінації не спрацюють, то можна буде використовувати будь-який додаток. Вони будуть розглянуті нижче.

Як зробити скрін на Linux

Якщо необхідно зробити скрін на linux, знадобиться використовувати стандартну програму. Вона називається “Знімок екрана”. Зазвичай на ПК цей додаток встановлено за замовчуванням. Варто розглянути, як зробити знімок екрану на ПК за допомогою.

Програма дозволяє робити скрін всього екрана або тільки виділення, активного вікна. За необхідності можна настроїти програму так, щоб скріншот був виконаний у певний час. Наприклад, через 5 чи 10 секунд.

Потрібно відкрити програму і вказати, скріншот якої області потрібно створити. Потрібно натиснути на пункт “Вибрати область захоплення”. За допомогою миші потрібно виділити тільки ту частину дисплея, яка цікавить. Коли зображення буде зроблено, залишиться назвати файл і вибрати папку, щоб зберегти зображення.

Як зробити довгий скріншот на ПК

Зробити стандартний скріншот нескладно. І тому можна використовувати, наприклад, спеціальну кнопку – Print Screen. Буває й таке, що потрібно зробити фотографію лендингу, і звичайний спосіб для цього погано підходить. Краще скористатися розширенням для браузера, наприклад GoFullPage. Воно безкоштовне.

Можна через нього зробити довгий скрін, а потім зберегти його у пам’яті комп’ютера. Таким чином, легко зняти лендинг або щось подібне. Тепер має бути зрозумілим, як зробити довгий скріншот на ПК.

Як зробити знімок екрана: сторонні програми

Якщо вищезазначені способи не підійшли, можна скористатися сторонніми програмами. Вони мають не тільки зрозумілий інтерфейс, але і велику кількість різних функцій.

Snip Editor

Snip була розроблена Microsoft. Для того, щоб скачати програму та встановити її, необхідно зайти на офіційний сайт компанії. У програмі є всі необхідні функції, які дозволять зробити скріншот, відредагувати знімок та зберегти його в пам’яті комп’ютера. Щоб використати програму, необхідно натиснути на клавішу «Новий», яка знаходиться у лівому верхньому кутку. Потрібно вибрати область, з якої потрібно зробити знімок екрана. Потім потрібно тримати ліву клавішу і як тільки кадр буде зроблено, необхідно відпустити ліву кнопку.

Як зробити знімок екрана з Gyazo

Gyazo – популярна програма, яка дає можливість не лише створювати, а й редагувати скріншоти. Спочатку потрібно запустити програму, потім виділити область на екрані. Після цього програма зберегти скрін. Потім можна буде додавати текст та позначки на зображення. У програмі є всі необхідні та стандартні функції.

Як зробити скрін з Lightshot

У програми Lightshot мінімалістичний та простий інтерфейс. За допомогою програми можна зберігати, редагувати та змінювати області кадру. Якщо потрібно виділити весь екран, потрібно натиснути Ctrl+A. Коли потрібно виділити лише частину області на дисплеї, потрібно виділити її та утримувати ліву клавішу миші.

Відео як зробити скріншот на комп’ютері

Також підготували для вас кілька відео про те, як робити скрін на комп’ютері.