Користь шпинату

Шпинат: користь і шкода

Особливою популярністю шпинат користується у Франції. Всі властивості цього продукту вивчені вже досконально, оскільки вперше він став використовуватися ще в Стародавній Персії. Ця зелень не має сильно вираженого смаку. Він не може зберігатися тривалий час і швидко втрачає свою корисні властивості.

Користь шпинату

Користь цього продукту очевидна, адже в складі присутні білки, які так важливі для формування клітин. Крім того, в складі рослини є жири і вуглеводи. У ньому багато і органічних кислот.

 • Існують дослідження, які доводять, що шпинат здатний перешкоджати розвитку злоякісних утворень. Справа в тому, що в цьому продукті є фітонутрієнти – ці речовини не дозволяють пухлинним утворенням генерувати нові судини. А це свідчить про те, що подальший розвиток просто неможливий.
 • У складі цієї зелені є багато цукру, клітковини, крохмалю. Багатий він і всілякими вітамінами – групи В, А, К, РР, Н, Е. Є в складі цієї зелені і бета-каротин.
 • Окремо варто згадати про вміст вітаміну К. Оскільки цієї речовини досить багато в шпинаті, він сприяє згортанню крові. Крім того, завдяки присутності цього вітаміну вдається зберігати кальцій. Вітамін К допомагає пригнічувати ріст остеокластів – цим терміном називаються клітини, що з’їдають кістки. Тому регулярне споживання овоча дає можливість зміцнювати кістки і підтримувати в нормі вміст кальцію.
 • Шпинат має дуже багато корисних мікроелементів. До них відносяться кальцій, селен, цинк, калій, магній. Також в його складі присутній натрій, мідь, марганець, фосфор, залізо.
 • Не багатьом відомо, що в шпинаті дуже багато білка – значно більше, ніж в деяких бобових. Багато вітамінів, які присутні в зелені, не бояться теплової обробки, а тому сприятливі особливості шпинату присутні і в готових стравах.
 • Даний продукт не тільки поставляє в організм всі необхідні речовини, але і виводить з нього шлаки і токсини. За цією властивістю шпинат може поступитися тільки моркві.
 • Завдяки високому вмісту заліза вдається підтримувати в нормі гемоглобін, що сприяє насиченню клітин організму киснем. Завдяки шпинату вдається нормалізувати обмін речовин в організмі і зарядити його енергією.
 • Шпинат містить зовсім небагато калорій, тому його сміливо можуть використовувати люди, які намагаються позбутися від надлишкових кілограмів. А унікальний склад цього продукту дозволяє використовувати його для профілактики багатьох захворювань.
 • Сік, приготований з шпинату, дозволяє зняти втому, очистити організм, поповнити запаси енергії. Крім того, даний продукт активізує роботу більшості органів і систем.
Користь шпинату

Шкода шпинату

При цьому шпинат може принести організму певноу шкоду.

 • Основний недолік цієї зелені в тому, що там багато щавлевої кислоти. Страви, приготовані зі шпинату, не можна їсти людям, що страждають патологіями нирок і сечовивідних шляхів, – це може бути сечокам’яна хвороба. Також не варто його їсти людям з нефритом.
 • Не варто вживати даний продукт при ревматизмі і подагрі. Протипоказаний він людям з патологіями жовчовивідних шляхів і печінки. Не походить він і тим, хто має захворювання дванадцятипалої кишки. Щоб звести до мінімуму шкоду шпинату в процесі приготування, слід додавати в блюдо молоко або вершки.
 • Потрібно враховувати, що в молодих листочках шпинату щавлевої кислоти зовсім небагато. Вона добре накопичується в старих листках, тому такий продукт краще не вживати. І, звичайно ж, шпинат варто вирощувати в місцях зі сприятливою екологічною обстановкою – тоді він принесе максимальну користь здоров’ю.

Особливості вибору шпинату

Перераховані вище властивості шпинату обумовлюють той факт, що краще віддавати перевагу молодим листям шпинату, адже в них найменше шкідливої для здоров’я щавлевої кислоти. У старіших продуктах накопичується значно більше гіркоти. Також варто враховувати, що листя повинні мати насичений зелений відтінок без будь-яких плям.

Свіже листя шпинату не можна довго зберігати. Як правило, свою свіжість ця зелень зберігає протягом двох днів за умови зберігання в холодильнику. Перед цим варто покласти шпинат в воду, однак його не варто мити. Щоб продовжити термін зберігання продукту, його можна заморозити.

Завдяки своєму унікальному складу шпинат володіє безцінною користю для здоров’я. У його складі є багато вітамінів і мікроелементів, що значно покращує роботу всього організму людини. Однак занадто великий вміст щавлевої кислоти може принести шкоду здоров’ю людей, що мають окремі хронічні захворювання.