Спортивне харчування

Як вибрати спортивне харчування, для чого воно потрібне?

Спортивне харчування застосовується з різними цілями: збільшення або зниження маси тіла, реабілітація після сильних навантажень, збільшення витривалості, загальне оздоровлення, профілактика багатьох захворювань, зміцнення зв'язок і суглобів, підвищення енергії і т.д.
Спортивне харчування застосовується з різними цілями: збільшення або зниження маси тіла, реабілітація після сильних навантажень, збільшення витривалості, загальне оздоровлення, профілактика багатьох захворювань, зміцнення зв'язок і суглобів, підвищення енергії і т.д.

Спортивне харчування це добавки до основного харчування, виготовлені з компонентів натурального походження, як рослинного, так і тваринного. Досить калорійні, стимулюють поліпшення якості життя і здоров’я людини, що зазнає постійного прискореного ритму життя і постійного стресу. Спортивне харчування настільки різноманітне, що абсолютно будь-яка людина, не обов’язково спортсмен, знайде для себе те, що необхідно для досягнення конкретних цілей і завдань. Спортивне харчування застосовується з різними цілями: збільшення або зниження маси тіла, реабілітація після сильних навантажень, збільшення витривалості, загальне оздоровлення, профілактика багатьох захворювань, зміцнення зв’язок і суглобів, підвищення енергії і т.д.

Види спортивного харчування

Спортивне харчування
  • Найпоширенішим є протеїн – призначений для збільшення м’язової маси, складається з концентрованої високобілкової суміші. Виготовляється з м’яса, молочних продуктів, бобових рослин. Є додатковим джерелом білка, вживається щодня, як до тренувань, так і після них.
  • Наступний вид – гейнер, це суміш, що складається з вуглеводів і білків. Є будівельним матеріалом для рельєфних м’язів, а також додатковим джерелом калорій. Використовується для збільшення маси тіла, вживається щодня замість одного прийому їжі або як додатковий перекус між прийомами їжі, до моменту набору необхідної маси тіла.
  • Амінокислоти – це складові білка, мають калорійність практично нульового значення. Приймаються для відновлення організму після активних фізичних навантажень і для зростання висушених м’язів. Кожна амінокислота виконує свою функцію в організмі, в залежності від цього розділяється область застосування амінокислот, вони можуть бути використані як для зниження маси тіла, так і для збільшення її, для загального зміцнення здоров’я, стимулювання роботи мозку і т.д .. Приймаються як до , так і після тренувань, курс прийому не обмежений.
  • Жироспалювачі, призначені для зниження ваги. Приймаються, в основному до обіду, не залежно від тренувань, курсом один два місяці.
  • Креатин це речовина, яка стимулює вироблення енергії, що збільшує силу і витривалість організму. Приймається спільно з протеїном і амінокислотами, так само рекомендується приймати одночасно з швидкими вуглеводами. Курс один місяць.
  • Вітамінно-мінеральні комплекси призначені для поповнення вітамінів і мікроелементів в організмі, приймаються для загального оздоровлення курсом до одного місяця.
  • Л-карнітин речовина, що відноситься до вітамінів, використовується для схуднення, сприяє більш якісному переходу жирових речовин в енергію організму, поліпшує жировий обмін, зміцнює серцево-судинну систему і благотворно впливає на інші системи організму. Приймається за 20 хвилин до початку тренування. Рекомендується пропивати курсом 1,5-2 місяці з перервою.
  • Ізотоніки і гіпотоніки це енергетичні напої, містять вітамінно-мінеральний комплекс, солі і вуглеводи. Приймаються для відновлення водно-сольового балансу в організмі, який порушується при активному виділенні під час фізичних навантажень. Вживається під час тренування, як напій для втамування спраги, або відразу ж після її завершення.
  • Тестобустери і анаболічні комплекси це препарати, що впливають на роботу гормональної системи організму. Стимулюють вироблення таких гормонів як тестостерон, гормон росту, інсуліноподібний гормон. Впливають на гормональний фон лише як стимулятор, не порушуючи його власної роботи. Використовуються в різних сферах, як для досягнення певних результатів, так і для підвищення лібідо. Курс 1-2 місяці, з обов’язковою перервою. Прийом таких препаратів тривалий час без перерви може завдати шкоди здоров’ю.

Переваги, при вживанні спортивного харчування

Якщо ви вибрали інтенсивний вид спорту, то компенсувати деякі елементи, які витрачає організм під час тренувань зі звичайної їжі практично не можливо. Для цього і використовується спортивне харчування. Так само використання спортивного харчування допомагає вирішити якісь точкові проблеми, наприклад відновити зв’язки або суглоби. І головна перевага, зі спортивним харчуванням набагато швидше і простіше досягати результатів в спорті.

Побічні ефекти

Єдиним побічним ефектом спортивного харчування, як і будь-якого БАДа або лікарського препарату є індивідуальна непереносимість або алергія на будь-який компонент. Тому при першому прийомі потрібно проконтролювати реакції організму і прийняти рішення про подальше прийомі.

Як вибрати спортивне харчування

Перш за все, необхідно відштовхуватися від поставлених цілей. Визначившись зі специфікою продукту, необхідно зрозуміти, скільки ви готові на це витратити фінансів. Дешеве спортивне харчування не завжди погане, але є так само невиправдано завищені ціни за бренд. Головне купувати якісний продукт, для цього необхідно ознайомиться зі складом, щоб виключить штучні добавки. Можна спиратися на відгуки.