Як зберігати каву

Як зберігати каву в домашніх умовах

Неправильне зберігання кави призводить до поступової втрати аромату, смаку. Це особливо прикро у випадку з дорогими зернами або розчинним порошком. Як зберігати каву, щоб надовго зберегти первинні властивості? Є кілька порад, які вам допоможуть.

Терміни зберігання кави

Термін придатності кави залежать від трьох чинників: помелу, упаковки, обраного для зберігання місця:

 • Помел. Мелена кава має більше точок дотику з навколишнім повітрям, через що втрачає аромат набагато швидше в порівнянні з зернами.
 • Тара. Кращий вибір – заводська герметична упаковка. Після її розкриття вміст поступово втрачає аромат, тому потрібно знайти тару, яка щільно закривається.
 • Місце. Головні вороги кави – повітря, сонячне світло, висока вологість. Відповідно, найкращим місцем для зберігання буде сухе, темне, досить прохолодне місце.

Необсмажена зернова кава зберігається до 5 років в герметичній упаковці, до року в звичайній. Обсмажена – від 6 до 18 місяців в залежності від тари, після її відкриття – від 2 до 4 тижнів. Мелена вже через 30 хвилин після помелу втрачає до 60% аромату, тому краще її не заготовлювати про запас, а відразу використовувати в потрібному обсязі для приготування напою.

кавові зерна

Як зберігати різні види кави?

Пора дізнатися про способи зберігання кавових зерен і порошку в домашніх умовах. Загальна порада, яка збереже вам гроші – не робіть великі запаси кави без крайньої необхідності. Відразу ж після першого відкриття упаковки термін придатності вмісту різко скорочується. У підсумку через деякий час ви отримаєте далеко не той продукт, за який раніше заплатили гроші.

Мелена кава

Найвимогливіший до умов зберігання варіант. Найкраще купувати невелику порцію, відразу використовувати її для приготування напою. Якщо ж довелося зберігати, дотримуйтесь правил:

 • розміщуйте порошок всередині герметичної тари невеликими порціями;
 • тримайте тару далеко від сторонніх запахів при температурі 20-25 ° C;
 • користуйтеся фольгованої упаковкою, видавлюйте повітря перед закриванням.

По можливості розміщуйте мелений порошок всередині упаковки з клапаном для дегазації. Так у вас буде можливість видаляти все повітря з уже закритої тари.

Зернова кава

Зернову каву рекомендується зберігати всередині тієї ж упаковки, в якій вона була придбана. Після першого відкриття тари варто пересипати зерна в ємність, яка щільно закривається.

Допускається тривале зберігання кавових зерен всередині морозильника. Перед цим зерна потрібно обсмажити, потім ретельно запакувати всередину непрозорої герметичної упаковки, видавити повітря. Максимальний термін зберігання обсмажених зерен всередині морозилки складає 2 місяці.

Розчинна кава

Так як ви вже знаєте, як зберігати мелену каву, з розчинною у вас проблем не виникне. Її теж рекомендується утримувати всередині скляної або фольгированной ємності, оснащеної клапаном дегазації, зіп-локом.

Як зберігати каву

Правильний вибір упаковки

Щоб остаточно розібратися в питанні про те, як зберігати каву в зернах і порошку, потрібно розглянути варіанти тари. Особливу увагу приділяйте матеріалу, з якого вона зроблена:

 • Скло. Нейтральний матеріал, що не впливає на смак, аромат вмісту. Скляна ємність екологічна, герметична, але вимагає обережного поводження.
 • Кераміка. Матеріал за своїми властивостями багато в чому схожий на скло. Якщо знайдете керамічну банку з повітронепроникної кришкою, можете сміливо її використовувати.
 • Метал. Бляшані, нержавіючі банки герметично закриваються, не пропускають світло, мало важать. Недолік: можлива передача металевого присмаку вмісту тари.
 • Дерево. Дерев’яна упаковка пропускає повітря, вологу, тому не підходить для зберігання порошку, а кавові зерна зберігають в ній початковий аромат максимум 3-4 дні.
 • Пластик. НайНЕсприятливіший варіант упаковки. Пластик виділяє неприємний запах, деякі види полімерних матеріалів зовсім небезпечні для здоров’я людини.

Найголовніше в упаковці – герметичність, яка забезпечується кришкою, яка щільно прилягає.

Поради по зберіганню

Ви вже знаєте базові принципи того, як правильно зберігати мелену каву і зерна так, щоб вони якомога довше зберігали свої властивості. Є ще кілька цінних порад по цій темі:

 • перед розміщенням кави всередині тари обгорніть її харчовою фольгою або пергаментом;
 • місцем зберігання виберіть кухонну шафу далеко від джерел високої температури;
 • розміщення кави всередині холодильника – погана ідея через вологість, велику кількість запахів;
 • купуйте продукт з розрахунком на найближче використання – оптимально 1-2 тижні.

Тепер, знаючи, як правильно зберігати каву в зернах, ви зможете не тільки довше насолоджуватися смаком, ароматом гарячого напою, а й заощадити деяку суму на покупку нової партії.